ششمین فستیوال ملى فوتبال پایه پسران کشور با حضور پرقدرت تیم استان بوشهر برگزار شد .

جوانان  •  چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

ششمین فستیوال ملى فوتبال پایه پسران کشور با حضور پرقدرت تیم استان بوشهر برگزار شد .

مسعود پالیزدان سرمربی تیم بوشهر ضمن تشکر از زحمات همه دست اندر کاران راه تعالی فوتبال را تعیین فلسفه و انتخاب شیوه ای هدفمند در فوتبال پایه عنوان کرد .

 

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان ؛ رییس فدراسیون فوتبال ضمن قدردانى از برگزارکنندگان ششمین فستیوال ملى فوتبال پایه پسران کشور این رویداد را نشان دهنده زنده بودن فوتبال در کشور دانست.

مهدى تاج در آیین افتتاحیه این فستیوال اظهار داشت:ردیدى وجود ندارد که ما باید بهترین شرایط را براى تیم هاى پایه فراهم کنیم.

این فستیوال هم نشان مى دهد که فوتبال در کشور ما زنده است و فردا از آن ماست.

وى افزود:ما امروز بهترین تیم فوتبال ، فوتبال ساحلى ، فوتسال و فوتسال بانوان در آسیا هستیم اما اگر مى خواهیم این روند ادامه داشته باشد نباید دچار سکون شویم بلکه لازم است با پویایى و حرکت به کار خودمان ادامه بدهیم.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین گفت:خوشبختانه در این بخش شاهد اتفاقات خوبى هستیم.اینگونه فستیوال ها نشان مى دهد که اینده از آن ماست. خوشبختانه فوتبال و شناسایى استعدادها را  در سراسر کشور دنبال مى کنیم و با این فعالیت ها همچنین تقسیم تمامى بخش هاى کشور به ٩ منطقه موجب مى شود امکان شناسایى تمامى بازیکنان مستعد را داشته باشیم.

مهدى تاج در پایان گفت:به عقیده من این روش منطقى و درست است و حمایت از تیم هاى پایه تنها راهى است که موجب توسعه فوتبال کشور خواهد شد. خوشحالم که این اتفاق مبارک افتاده و امیدوارم اینگونه رویدادها استمرار و تداوم داشته باشد تا آینده سازان فوتبال کشور را شناسایى کنیم.

 

مسعود پالیزدان مدرس فوتبال  و مسوول کمیته استعداد یابی استان  پیرامون ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران  که به میزبانی کردان کرج برگزار شده است گفت: حقیقت این است که ما باید به دنبال ایجاد تحولی در ساختار فوتبال کشور باشیم. در واقعی باید به شکلی از سطح پایه برای فوتبالمان فلسفه ای به وجود بیاوریم و مسیر درستی را هدفمند دنبال کنیم. به عقیده من بهترین و موثرترین روش همین فعالیت های گسترده حوزه پایه است. اینگونه فستیوال ها و برنامه هایی که برای شناسایی استعدادها اجرا می شود بسیار مهم و تاثرگذار است.

پالیزدان در ادامه گفت: ما باید در فوتبالمان به دنبال جریان سازی باشیم. باید به خوبی از کشورهای صاحب سبک فوتبال در این زمینه الگوبرداری کنیم. قدرت های فوتبال آسیا رقیبان سرسخت ما خواهند بود و باید استعدادهای خودمان را به خوبی بشناسیم تا در سطح جهان و آسیا همچنان حرف هایی برای گفتن داشته باشیم. ما باید در آینده ای نزدیک به دنبال این باشیم که در جام جهانی نتایج درخشانی بگیریم و حتی از گروهمان صعود کنیم. برای این کار همینگونه برنامه های هدفمند و فستیوال های ارزشمند اهمیت خودش را نشان می دهد. از همین طریق می توانیم برای آینده فوتبالمان نسل سازی کنیم.

 

 

 

پس از دو روز رقابت 31 تیم زیر 12 سال و با حضور 503 بازیکن ، ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران کشور در کردان کرج به پایان رسید.

در آیین اختتامیه این فستیوال حمید استیلی ، سعید دقیقی ، هادی مهدوی کیا از پیشکسوتان فوتبال و فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون نیز حضور یافتند.

در این مراسم با اهدای مدال از کلیه شرکت کنندگان در فسیتوال تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران کشور و چهارمین فستیوال ملی فوتبال پایه دختران کشور از 17 الی 20 شهریور به میزبانی مجموعه ایثار در کردان کرج برگزار شد

 

 

نسخه چاپی


انتهای مطلب

  نظر شما

   
نام:
ایمیل:
نظر:
کد امنیتی: حاصل جمع دو عدد 4 + 3چند است؟