محصص: باید مدارس حرفه ای فوتبال داشته باشیم

گفتگو  •  جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶

محصص: باید مدارس حرفه ای فوتبال داشته باشیم

رییس کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: باید ارتباط فنی همه بخش های فوتبال ایران برقرار شود .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان وبه نقل از تارنمای فدراسیون فوتبال ، در اولین زمان نوبت عصر سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای هیاتها فوتبال استانها و کمیته های فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص پاور پوینت خود را ارائه کرد و گفت:
فوتبال فقط بازی با توپ نیست؛ داشتن و پرورش روحیه جوانمردی، ارتقای استانداردهای اخلاقی و اعتقاد به این است که فوتبال مدرسه زندگی است.
مدرس برجسته فیفا ادامه داد: ضروری است در ایران به آکادمی ها و مدیرفنی حرفه ای، به شکل جدی فکر کنیم. امسال برای ششمین سال کلاس A حرفه ای برای مربیان زیر ۱۲ سال داده شده و این نشان می دهد آنها چقدر به ساختن بازیکن توجه می کنند چون می دانند بازیکن ، رکن اصلی فوتبال حرفه ای است و نباید از نظر ما هم مغفول بماند
محصص در پیشنهاد برای هیاتها گفت: ضروری است در استانها و حتی در شهرها مدیرفنی حرفه ای داشته باشیم تا بر عملکرد فنی آن منطقه اشراف داشته و نظارت کند.

زارعی: مدارس فوتبال جان و قوت تازه می گیرند

در ادامه سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای هیات فوتبال استانها و کمیته های فدراسیون فوتبال دکتر مصطفی عزیزی برای حضار صحبت کرد. او گفت: 78 بازیکن امسال از دل فستیوال نهایی فوتبال انتخاب شدند که به زودی به تیم های پایه ملی دعوت می شوند. در همین لحظه محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال که مسئولیت سمینار را برعهده دارد اعلام کرد: در جلسه یکشنبه کمیته فنی درباره سرمربی تیم ملی نونهالان تصمیم گیری خواهد شد. عزیزی ادامه داد: نگاه ها به مدارس فوتبال باید عوض شود و در کنار آموزش به مسئولیت های اجتماعی هم توجه شود. علاوه بر فعالیت های روتین مدارس فوتبال و فستیوال ها، ارتباط موثر با آموزش و پرورش از سطح استان ها، راه اندازی آکادمی استانها، تکمیل و یکپارچه سازی بانک اطلاعات و تشکیل تیم ملی زیر 12 سال از برنامه های مهم پیش روی ما خواهد بود.

ماجدی: کیفیت آموزش مهم تر است

دکتر میرشاد ماجدی در سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای هیاتهای فوتبال استانها و کمیته های فدراسیون فوتبال گفت: تلاش ما این است که کیفیت را جایگزین کمیت کنیم و تمام استانداردهای فیفا را در بحث آموزش فدراسیون فوتبال لحاظ کنیم. رئیس کمیته آموزش رو به روسای هیاتها گفت: قصد داریم پراکندگی آموزش در استانها را به شکلی منطقی و یک شکل دربیاوریم و سطح کیفی آموزشها را ارتقا دهیم. اختصاص کلاس های آموزشی به استانها از این به بعد بر مبنای نیاز خواهد بود و تغییر محتوای کلاس ها نیز با حفظ و رعایت سرفصل های AFC در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وثوق احمدی: فقط به پرونده های فوتبالی رسیدگی می کنیم

 

در ادامه سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای هیاتهای فوتبال استانها و کمیته های فدراسیون فوتبال که به تبیین وظایف کمیته ها و راه های تعامل بیشتر هیاتهای استانها و کمیته های فدراسیون اختصاص دارد، درباره شرح وظایف، دستاوردها و عملکرد یک ساله کمیته خود و انتظار از هیاتها صحبت کرد. دکتر روزبه وثوق احمدی گفت:حل و فصل مشکلات قراردادی بین بازیکنان و باشگاه ها و واسطه های نقل و انتقال بازیکنان از وظایف اصلی کمیته وضعیت است. وی با اشاره به قوانین انجام امور واسطه های انتقالات گفت: در این خصوص از محتوای برنامه تخصصی IRT فیفا که به موضوعات مربوط به نقل و انتقالات توجه دارد استفاده خواهد شد. وثوق احمدی تاکید کرد:تنها به قراردادهایی که به نقل و انتقالات فوتبال مربوط باشد رسیدگی می شود. رئیس کمیته وضعیت فدراسیون با بیان نکات ویژه قوانین ثبت قراردادهای داخلی و بین المللی گفت: اگر اختلافی بیش از 2 سال از زمان آن گذشته باشد دیگر قابل طرح در این کمیته نیست. وثوق احمدی افزود: جهت گیری ما به سمتی است که به نقطه مطلوب نزدیک شویم و میزان پرونده ها کاهش یابد. وی در پایان بیان کرد:تعداد 500 پرونده در کمیته وضعیت فدراسیون در حال رسیدگی است.

سخنرانی مدرس فیفا در نشست هم اندیشی

 

سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای هیات فوتبال استانها و کمیته های فدراسیون فوتبال امروز چهارشنبه 15 آذربا حضور مهدی تاج ریس فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال، اعضای هیات رئیسه، روسای هیات های فوتبال استانهای کشور و روسای کمیته های فدراسیون فوتبال طی امروز و فردا در جزیره کیش برگزار می شود.

 

نسخه چاپی


انتهای مطلب

  نظر شما

   
نام:
ایمیل:
نظر:
کد امنیتی: حاصل جمع دو عدد 4 + 3چند است؟