فوتبال يکی از بهترين ورزش‌ها برای سلامتی شماست

مقاله  •  شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۸۸

فوتبال يکی از بهترين ورزش‌ها برای سلامتی شماست

محققان اعلام کردند فوتبال بهتر از دويدن يا وزنه برداری مي‌تواند سلامت انسان‌ها را حفظ کند.

 
محققان اعلام کردند فوتبال بهتر از دويدن يا وزنه برداري مي‌تواند سلامت انسان‌ها را حفظ کند.شدت و گستردگي حرکاتي که در اين رشته ورزشي وجود دارد مانند شوت زدن ، چرخيدن ، دويدن با حداکثر سرعت و ... در مجموع اين رشته ورزشي را يکي از بهترين انتخاب‌ها براي سلامت عمومي بدن مي‌کند.
در اين رشته ورزشي شما اطمينان حاصل مي‌کنيد که همه اعضاي تيم به اندازه کافي تحرک داشته و سعي کردند از حداکثر ظرفيت فيزيکي خود استفاده کنند.
پروفسور پيتر کراستراپ از دانشگاه کوپنهاگ در اين باره گفت : طبيعت حرکاتي که در اين ورزش انجام مي‌شود به گونه ايست که به بهترين شکل به تناسب اندام و سوزاندن چربي‌هاي اضافه بدن شما کمک مي‌کند.
اين وزش مي‌تواند خطر بيماري‌هاي قلبي را با کاهش فشار خون و کلسترل کم کند و هم‌چنين روش خوبي براي کاهش وزن به شما مي‌رود.
اين نتايج با بازبيني 50 تحقيق که در 7 کشور جهان انجام شده به دست آمده است.
اين ورزش از کار کردن با وزنه‌ها فوايد بيش‌تري داد و تقريبا مانند دويدن مي‌تواند سلامت قلب را حفظ کند.
هم‌چنين فوتبال مي‌تواند به عنوان يکي از بهترين ورزش‌ها براي درمان مشکلات سلامتي مانند فشار خون بالا مورد توجه قرار گيرد.
فوتبال مي‌تواند روي بسياري از فاکتورهاي خطرناک قلبي و عروقي مانند ميزان اکسيژن دريافتي بدن ، عملکرد قلب ، فشار خون ،کلسترول و چربي اثر گذاشته و ميزان اين اثر گذاري از بسياري از تمرين‌هاي قدرتي بيش‌تر است.

نسخه چاپی


انتهای مطلب

  نظر شما

   
نام:
ایمیل:
نظر:
کد امنیتی: حاصل جمع دو عدد 4 + 3چند است؟