پرویز عبدی پور سرپرست کمیته فوتوالی استان بوشهر شد

خبرهای سایت  •  سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

پرویز عبدی پور سرپرست کمیته فوتوالی استان بوشهر شد

طی حکمی از سوی موسوی شفیق سرپرست انجمن فوتوالی کشور پرویز عبدی پور مسئول کمیته مسابقات استان به این سمت منصوب شد .

 

پایگاه خبری هیات فوتبال استان بوشهر؛طی حکمی از سوی موسوی شفیق سرپرست انجمن فوتوالی کشور ، پرویز عبدی پور مسئول کمیته مسابقات استان به این سمت منصوب شد .

فوتوالی رشته مفرح ورزشی از ترکیب فوتبال ساحلی و والیبال است که در زمین ساحلی بین تیمهای دو یا سه نفره برگزار میگردد.

 

در این رشته مفرح ستارگان بزرگ فوتبال برزیل نیز به مسابقه با حریفان می‌پردازند. آنان برای اینکه این رشته ورزشی را بیشتر به مخاطبان بشناسانند در مسابقات نمایشی که در ساحل کوپاکابانا و ایپانما از سواحل معروف ریودوژانیرو برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. بازیکنان بزرگی مثل روماریو، ادموندو، زیکو، گواچو و ادینهو که از سال ۱۹۸۲ و بمدت ۴ سال عضو تیم ملی فوتوالی برزیل بودند و در مقاطعی نیز بازیکنانی مثل رونالدو، رونالدینهو و کاکا به این بازی پرداخته‌اند.

 

از آمریکا و اروپا تا آسیا این رشته جذاب و کم هزینه رشد پیدا کرد و مورد توجه بازیکنان والیبال، فوتبال و دیگر علاقه‌مندان قرار گرفت.

فوتوالی هم اکنون علاوه بر برزیل در اکثر کشورهای جهان طرفدارانی دارد و دارای تشکیلات رسمی هست. کشورهای نظیر: فرانسه، آلمان، اسپانیا، پرتغال، آرژانتین، سوئیس، اروگوئه، تایلند، هلند، ایتالیا، اتریش، آمریکا و ...

در هلند فوتبالیستهای معروفی چون: فیلیپ کوکو، آرین روبن، روی ماکای و برادران دی بوئر به این رشته جذاب می‌پردازند.

در فرانسه تیری آنری، لوران بلان و ژان پیرپاپن، در آرژانتین دیگو مارادونا و لیونل مسی نیز به فوتوالی روی آورده‌اند و در انگلیس نیز ستاره معروف فوتبال جان بارنز، مسئولیت فدراسیون فوتوالی آن کشور را برعهده دارد.*

 

*منبع :ویکی پدیا

نسخه چاپی


انتهای مطلب

  نظر شما

   
نام:
ایمیل:
نظر:
کد امنیتی: حاصل جمع دو عدد 4 + 3چند است؟